Adana Cilt Bakımı

Adana Cilt Bakımı

Adana cilt bakımı, Yüzünüzü yıkamak için duşta ya da lavaboda sabunu alırsınız. Ayrıca süslü, pahalı ürünleri satın almak zorunda olduğunuzu hissetmenize gerek yok. Sadece sizin için çalışan Adana cilt bakımını bulun. Parmak uçlarınızla nazik bir temizleyici veya sabun uygulayın - yüzünüzü ovmayın. Bol miktarda ılık su ile durulayın, sonra kuru şekilde püskürtün. Cildiniz kuruyup kurumarsa, farklı bir temizleyici deneyin.

Cilt Tipinizi Tanıyalım
Doğru rutin, ne tür cildin olduğunu bilerek başlar. O zaman ona nasıl bakacağını bileceksin.
Kuru cilt gevrek, pullu veya kaba.
Yağlı cilt parlak, yağlı ve büyük gözenekli olabilir.
Kombinasyon derisi bazı noktalarda (yanaklarda) kuru, diğerlerinde (alnı, burun ve çene) yağlı.
Bazı makyaj veya diğer ürünleri kullandıktan sonra hassas cilt sıkışabilir, yanabilir veya kaşınabilir.
Normal cilt dengeli, berrak ve hassas değildir.
Kuru Cildi Temizleme
Bu Adana cilt bakımı için, alkol veya parfüm içermeyen nazik bir temizleyici kullanın. Bu maddeler sizi daha da kurutabilir. Cildinizi nazikçe yıkayın, sonra bol miktarda ılık su ile yıkayın. Sıcak su kullanmayın - doğal yağları yüzünüzden daha hızlı çıkarır. Gevşeyen deri hücrelerinden kurtulmak için haftada bir kez pul pul dökülmeyi deneyin. Cildiniz daha net ve daha düzgün görünecektir.  
Yağlı Cildi Temizleme
Yüzünüzü yıkamak için yağsız bir köpük temizleyici kullanın. Bol miktarda ılık su ile yıkayın. Yıkadıktan sonra bir toner veya sıkıştırıcı kullanmak isteyebilirsiniz, ancak cildinizi tahriş edebileceğinden dikkatli olun. Bu ürünler ekstra yağları kaldırabilir, bu da yüzünüzü daha az parlak yapar ve cildi temiz tutmaya yardımcı olur.
Hassas Ciltleri Temizleme
Yüzünüzü çok yumuşak bir temizleyici ile yıkayın ve ılık suyla durulayın. Cildinizi havlu ile ovmayın - hafifçe kurutun. Eksfoliyasyon, hassas cildi tahriş edebilir. Alkol, sabun, asit veya koku içeren ürünler kullanmayın. Bunun yerine, aloe, papatya, yeşil çay polifenolleri ve yulaf gibi sakinleştirici maddeler için etikete bakın. Bir üründeki az miktarda içerik, yüzünüzde daha mutlu olabilir.
Cildinizi Nemlendirin
Nemlendiriciye ihtiyaç duyacak kadar genç olduğunuzu veya cildinizin yağlı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak tüm cilt tiplerinin her gün bir tane olması gerekir. Cildiniz hâlâ nemden arındırmaya yardımcı olmak için yıkamadan veya durulamadan nemli halde uygulayın. Akne varsa ya da cildiniz yağlıysa, hafif ve yağsız bir nemlendirici bulun, bu nedenle gözenekleriniz tıkanmaz.