Adana Dolgu Estetik

Adana Dolgu Estetik

Adana Dolgu Estetik, Dermal dolgu maddeleri doğal olarak türevlendirilmiş veya sentetik bir malzemedir ve bu alanı, kırışıklık, depresyon veya katlanma noktasına kadar dolaştırmak amacıyla cilde enjekte edilir. Dolgu maddesinin türüne bağlı olarak, etki altı aydan iki yıla kadar uzayabilir; Yarı kalıcı veya kalıcı dolgu maddeleri için etkiler beş yıla kadar sürebilir ve daha da uzun süreli sonuçlar rapor edilmiştir. Dermal dolgu maddelerini Botox ile karıştırmayın. Her iki prosedür enjeksiyon gerektirsede, kırışıklıklara neden olan kas hareketini durdurmak için Botox en sık alnın çevresine enjekte edilir ve göz çevresindeki kırışıklıklara. Kabarık yumuşatma etkisi dermal dolgu maddeleri ile ilgisi yoktur. Bu makaleyi okuyorsanız, büyük ihtimalle en azından yaptıkları ilkel ve dermal dolgu malzemeleri anlayış ve ne var, ama yine de nasıl çalıştıkları hakkında sorular olabileceğini vardır, ne zamandır son ve bunları kullanmak gerekirken yerine Botox ile. Bu kozmetik işlemin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilmeniz için tüm bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağız!

Dermal Dolguların Düzeltilmesi İçin Ne Kullanılır
Dermal dolgu macunları, yüz yaşlanmayla ilgili aşağıdakileri içeren çeşitli endişeleri düzeltmek için kullanılabilir:
Burundan ağıza kadar uzanan derin kırışıklıkları (nazolabial kıvrımları veya kahkaha çizgileri olarak adlandırır) hacim kazandırır ve düzleştirir.
Dudakları düzleştirmek ve kenarlarındaki dikey çizgileri düzleştirmek.
Yanaklara güç kazandırmak, çoğunlukla dolgunluğu düzeltmek.
Gözlerin altındaki çöküntüleri (boşlukları) doldurmak.
Çevreleyen cilt ile sivilce veya su çiçeğinden girintili iz üretmek.
Çoğunlukla cilt yüzeyinin altına kayan yağ pedleri nedeniyle oluşan alt yanak veya tapınak bölgesinde gauntness sağlamak için hacim artar.

Sentetik ve Doğal Dermal Dolgular
Deri dolgu maddelerinin iki temel grubu vardır: sentetik ve doğal.
Doğal olarak türetilen dolgu maddeleri (en yaygın şekilde hiyalüronik asittir) alerjik reaksiyona neden olma riski çok daha azdır, ancak reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Sonuçlar derhal olmakla birlikte, sadece 3-18 ay arasında (ara sıra iki yıla kadar) sürecektir çünkü dolgu eninde sonunda sonuçlarını iyi ya da kötü sonuçlarla parçalayacaktır. Dolgu maddesi tükenmeye başladıktan sonra, içeri girmeniz ve sonuçları korumak için enjektörlü dolum maddesi almanız gerekir. Dolgu maddeleri alan çoğu kişinin bir yıl içinde en az bir kez enjeksiyon yapılması gerekir. [4, 5]
Allerjik reaksiyonların yanı sıra dolgu maddeleri, sık sık olmamakla birlikte topaklanma ve göç etme riski taşırlar. Öte yandan, sonuçlar kısa sürede sonuçlandığı için potansiyel sorunları da beraberinde getirir. [6]
Sentetik dolgu maddeleri, doğal olarak türetilmiş olanlardan çok daha uzun süre dayanır ve onları kalıcı olarak adlandıranlardan biri olsa da, yarı geçirmez oldukları için yarı kalıcı olarak kabul edilirler. Kırışıklıklar yalnızca yüzünüzde yaşlanmaya devam ettiğinden veya gündüz güneş kremi ile cildi korumaktan dolayı gevşek olduğundan güneş ışınlarına maruz kalmaya devam ettiğiniz için geri dönmeye başlar. [7]
Tüm dolgu maddeleri gibi, sentetik dolgu maddeleri de doğal olarak türetilmiş dolgu maddeleri ile hemen hemen aynı risklere sahiptir, çünkü fark, sentetik dolgu maddeleri "kalıcıdır" ve potansiyel problemlerin de "kalıcı" olabileceği ve düzeltilmesi daha zordur. [8]

Dermal Dolguların Riski
Tümü söylendiğinde ve bittiğinde dolgu maddeleri için en önemli husus uzun ömürlülüklerden biridir ve bunları göç ve topaklanma riski izler ve nihayetinde dolgu maddesinin doğru miktarını doğru yerde yerleştiren doktor becerisi gelir. Malzemeden bağımsız olarak, enjeksiyon tekniklerinde öğrenme eğrisinin yanı sıra, değişen cildin cildi nasıl etkilediğini anlamak da mümkündür. Bu, bir süre dermal dolgu maddeleri enjekte eden ve tercihen birden fazla dolgu maddesi tecrübesi olan bir doktor bulmanız gerektiğini ifade eder. Doldurucuları düşünen çoğu insan, dolguların hitap edebileceği endişelerden fazla alana sahiptir ve ağız çevresinde çizgiler gibi bu endişeleri özel olarak tedavi etmek için farklı doldurucular mevcuttur.

En İyi Dermal Filler var mı?
Okudunuz ya da duymuş olduğunuz şeylere rağmen, en iyi dermal dolgu maddesi gerçekten yoktur; Hepsinin de nadir bulunan riskleri var. Hangi dolgu maddesinin "en iyi" veya "tercih edilen" olduğu doktorun tekniğine, becerisine, deneyimine, eğitimine, yüz ihtiyaçlarınıza ve risk toleransınıza bağlıdır. Moda dergilerindeki medyada ve makale başlıklarıyla hiçbir ilgisi yoktur.
Geçmişteki 20 yılda bir zamanlar moda dergilerinde sergilenen veya doktorlar tarafından lanse edilen (ve çoğunlukla imalatçı tarafından ödenen çalışmalar tarafından taktir edilen) birçok dermal doldurucu çeşitli nedenlerden dolayı kesildiğini fark etmek önemlidir. Başlıkları almak her zaman güzel sonuçlar vermez!

Dermal Filler Ne Zaman Alınır?
Deri dolgu maddelerini, cilt bakım ürünlerinin yapabileceği şeylerin ötesinde yaşlanma belirtilerini düzeltmesi için düşünmenin her nedeni vardır. Harika bir cilt bakımı cildinizin görünümünde büyük bir fark yaratamaz (bize inanan, modern cilt bakım rutininin sağladığı olağanüstü faydaları biliyoruz) ancak yaş, kas hareketi, yağ kaybı, yerçekimi ve diğer faktörler arasında güneş hasarı sonunda kendi paralarını alacaktır. [9] Şüphesiz, dolgu maddeleri derin çizgilerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir ve cildi cilt bakımının basitçe yapamayacağı şekilde daha yumuşak, genç bir görünüm kazandırabilir.
Dermal dolgu maddeleri düşünüyorsanız, bir sonraki adım, hangi dermal dolgu türünün sizin için uygun olduğunu bulmak için dermatologunuza danışmaktır.
Unutmayın, herhangi bir kozmetik düzeltme prosedüründe olduğu gibi, cildinizin daha genç ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacak anti-aging paketinin bir parçası olarak iyi formüle edilmiş cilt bakım ürünleri ve güneş koruması (bulutlu olduğunda bile) hala kullanmanız gerekir çok uzun zaman!