Adana Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi

Adana Plastik Estetik Cerrahi

Adana Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi, cerrahi, hastalık, yaralanma veya doğumdan kaynaklanan bir anormallik nedeniyle kayıp veya hasar görmüş doku ve cildi onarmak ve yeniden yapılandırmak için uzmanlaşmış bir dalıdır. Adana Plastik cerrahinin asıl amacı dokuların ve cildin işlevini mümkün olduğunca normale yaklaştırmaktır. Vücut parçalarının görünümünü iyileştirmek, önemli ancak ikinci bir amaçtır. Adana Plastik cerrahi, estetik ameliyattan farklıdır; ameliyat, sağlıklı bir kişinin görünümünü değiştirmek için daha cazip bir görünüm elde etmek için gerçekleştirilir. Onarım için adana plastik cerrahi kullanılabilir: Yarık dudak ve damak , dokulu parmaklar ve doğum lekeleri gibi doğumdan beri var olan anormallikler yüz veya göğüs gibi kanserli dokuların alınmasıyla hasar gören bölgeler yoğun yanıklar veya trafik kazaları sırasında devam eden diğer ciddi yaralanmalar Adana Plastik cerrahi, bir kişinin ameliyattan sonra benlik saygısı ve güvenini kazanmasına yardımcı olabilir. Adana Plastik cerrahi, doğumdan kaynaklanan kusurları düzeltmek veya hastalığın, hastalığın veya hayatın ilerleyen yaralanmalarının neden olduğu deri ve doku hasarlarını onarmak için kullanılabilir. Aynı zamanda bir kişinin kendine güvenini, benlik saygısı ve genel yaşam kalitesini artırabilir.

Adana Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi, Adana Plastik cerrahinin gerekli olabileceği birçok farklı durum vardır ve çeşitli cerrahi prosedürler kullanılabilir. 
Adana Plastik Cerrahi
Rekonstrüktif amaçlarla plastik cerrahi genellikle TS Clinic’de ücretsiz olarak yapılır. Bununla birlikte, mevcudiyet ülke çapında değişebilir ve yerel klinik çalıştırma grupları tarafından belirlenir.
Adana Plastik cerrahi de özel olarak mevcuttur, ancak çok pahalı olabilir. Özel muameleyi düşünüyorsanız, tavsiyeniz gerekmese dahi öncelikle doktorunuzla veya uzmanınızla konuşmanız iyi bir fikirdir.
Adana Plastik cerrahi teknikleri
Adana Plastik cerrahi geniş rekonstrüktif teknikler kullanır, ancak başlıca olanlar şunlardır:
cilt greftleri - vücudun etkilenmemiş bir bölgesinden alınan sağlıklı cildin kısımları alınır ve kaybolan veya hasar görmüş ciltlerin yerini almak için kullanılır.
cilt flebi ameliyatı - vücudun bir bölümünden alınan bir parça diğerine aktarılırken, canlı tutan kan damarları; Buna flep ameliyatı denir, çünkü sağlıklı doku genellikle yeniden konumlandırılırken vücuda kısmen bağlı kalır
doku genişlemesi - çevreleyen doku, vücudun ekstra cildi "büyütmesini" sağlamak için gerilir ve bu da daha sonra yakındaki bölgenin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olabilir
Adana Plastik cerrahlar bu ana yöntemlerin yanı sıra, yağ transferi veya aşılama (yağın bir alanın dışına çıkarıldığı ve genellikle düzensizliği düzeltmek için başka bir alana sokulduğu), vakum kapanışı (emme uygulandığında) gibi diğer yöntemlerin geniş bir yelpazesini kullanmaktadır sıvıları çıkarmak ve iyileşmeyi teşvik etmek için steril bir köpük yoluyla bir yara), kamuflaj makyajı veya kremi ve suni uzuvlar gibi protez cihazları.
Plastik cerrahinin riskleri
Her türlü cerrahide olduğu gibi, Adana plastik cerrahi ile ilgili riskler ve komplikasyonlar vardır. Risk derecesi, ameliyatın küçük veya büyük bir doku alanına mı yoksa prosedürüne sahip olan kişinin genel sağlığına mı dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır.
Bazı prosedürler belirli riskler taşır, ancak genel riskler şunları içerir:
ağrı ve rahatsızlık
enfeksiyon
yara
kısıtlı bir kan tedarikinden dolayı cildin onarılan alanındaki başarısızlık
Adana Plastik Cerrahi Nasıl yapılır
Adana Plastik cerrahi, vücut dokusunu hareket ettirmek ve manipüle etmek için çeşitli teknikler içerebilir.
Adana Plastik cerrahi yaptırmadan önce plastik cerrah ile görüşmelisiniz. Ameliyat öncesi, ameliyat sırasında ve sonrasında neler olduğunu ayrıntılı olarak öğreneceklerdir. Ayrıca psikolojik bir değerlendirme de yapabilirsiniz.
Adana Plastik cerrahi, cilt grefti olarak adlandırılan bir prosedüre sınırlı tutulurdu, ancak bu günlerde genellikle doku genişletme ve flep ameliyatı gibi daha yeni teknikler kullanılır. Bu teknikler aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.
Bir deri grefti, sağlıklı cildi vücudun etkilenmeyen bir bölgesinden çıkararak kayıp veya hasar görmüş cildi kapatmak için kullanılan bir cerrahi prosedürdür.
Deri greftleri, cildi kıran kemik kırıkları (açık kırıklar), büyük yaralar, cildin bir bölümünün cerrahi olarak çıkarılması (örneğin kanser nedeniyle ) ve yanıklar için kullanılabilir.
İki temel deri grefti türü vardır:
Tam kalınlıkta bir deri grefti - cildin üst tabakası (epidermis) ve altındaki derinin (dermis) tüm tabakaları çıkarılır ve alan dikişlerle kapatılır; genellikle cildin küçük bir alanı, çoğunlukla boyundan, kulak arkasından veya üst kolun iç tarafından çıkarılır
kısmi veya bölünmüş kalınlıkta cilt grefti - epidermis ve dermişin daha küçük bir kısmı çıkarılır ve alan dikişlerle kapatılmadan iyileşmeye bırakılır; cilt genellikle uyluk, kalça veya üst koldan alınır
Prosedürden önce  genel anestezi veya lokal anestezi verilir . Bu, etkilenen alanın büyüklüğüne ve yerine bağlı olacaktır.
Cilt grefti genellikle dikişler, zımba teli, klips veya özel tutkal kullanarak yerinde tutulacaktır. Bölge genellikle yaklaşık beş ila yedi gün süren çevreleyen kan dolaşımı ile bağlantılı oluncaya kadar steril bir sargı ile kaplanacaktır.
Enfeksiyona karşı korunmaya yardımcı olması için cildin alındığı alana (verici bölge) bir pansuman da konacaktır. Kısmi kalınlıkta deri greftlerinin verici alanı genellikle iyileşmek yaklaşık iki hafta alır. Tam kalınlıkta cilt greftleri için, donör alanının iyileşmesi yaklaşık 5 ila 10 gün sürer, çünkü normal olarak oldukça küçüktür ve dikişlerle kapatılmıştır.
İlk başta, aşılanmış alan kırmızı-mor renkte görünür, ancak zamanla solup gitmelidir. Derinin görünümü tamamen yerleşmek bir veya iki yıl alabilir. Nihai renk çevreleyen deriye biraz farklı olabilir ve alan biraz eğik olabilir.
Doku genişletme
Doku genişletme, cildi çevreleyen dokuyu germek suretiyle ekstra cildi "büyümeye" teşvik eden bir işlemdir. Bu ekstra cilt, yakın çevrenin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.
Doku genişletme işleminin ne zaman uygulanabileceğine ilişkin örnekler  meme rekonstrüksiyonu ve büyük yaraların onarımıdır.
Teknik, tamir edilecek alanın yakınında derinin altına genişletici olarak adlandırılan balon benzeri bir aletin yerleştirilmesini içerir. Bu daha sonra zamanla tuzlu su ile dolarak cildin aşamalı olarak gerilmesi ve büyümesine neden olur.
Genleştiriciyi yerleştirme işlemi genellikle genel anestezi altında yapılır.
Doku genleşmesi ile ilgili zaman değişebilir ve tamir edilecek alanın büyüklüğüne bağlıdır. Geniş bir cilt bölgesi varsa, cildin yeteri kadar büyümesi üç ya da dört ay sürebilir. Bu süre zarfında, genişletici cilde bir çıkıntı oluşturacaktır.
Cilt yeterince genişledikten sonra, genişleticiyi çıkarmak ve yeni dokuyu yeniden konumlandırmak için ikinci bir işleme gerek duyulur.
Bu teknik, onarılan cildin çevresindeki bölgeye benzer bir renk ve dokuya sahip olmasını sağlar. Ayrıca onarımın başarısız olma olasılığı daha düşüktür ( daha fazla bilgi için plastik cerrahinin komplikasyonlarına bakın ) çünkü cilde kan teması bağlı kalır.
Flep ameliyatı
Flap cerrahisi canlı bir parça dokusunun vücudun bir parçasından diğerine aktarılmasını ve canlı tutan kan damarlarının taşınmasını içerir.
Flap cerrahisi meme rekonstrüksiyonu, açık kırıklar, geniş yaralar ve yarık dudak ve damakların iyileştirilmesi gibi çeşitli nedenlerle kullanılabilir.
Çoğu durumda, cilt kısmen vücuda bağlı kalır ve "kanat" oluşturur. Sonra flep yeniden konumlandırılır ve hasar görmüş alanın üzerine dikilir.
Bazen, serbest kanat olarak adlandırılan bir teknik kullanılır. Burası, cildi bir parça ve kan damarlarını besleyen tümüyle orijinal kan kaynağından koparılmış ve daha sonra yeni bir siteye yeniden bağlanmıştır. Minik kan damarlarını yeni bölgeye bağlamak için mikrocerrahi (mikroskop kullanılarak cerrahi) adı verilen bir teknik kullanılır.
Kapağın yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak, ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.
Flep ameliyatı tamir alanına kan tedarikinin yapılmasını sağladığından, cilt greftine kıyasla onarımın başarısız olma riski daha düşüktür.